Latvija darba lapas

Noteikumi par skolas bibliotēkas mācību grāmatu fonda saudzēšanu

Skolēniem īpaši saudzīgi jāizturas lietojot izsniegtās
skolas mācību grāmatas. Ievērot šos noteikumus,
​lietojot saņemtās mācību grāmatas:

·   Pārbaudīt grāmatas, ja ir bojājumi un tie nav labojami (trūkst lapas u.tml.), ziņot par to skolas bibliotekārei.

·  Mācību grāmatu aizmugures lapā ar pildspalvu ierakstīt grāmatas lietotāja vārdu, uzvārdu un mācību gadu.

·  Grāmatu obligāti apvākot! Vāciņi nopērkami grāmatnīcās un kancelejas piederumu veikalos, vai ir iespēja turpat grāmatu ielaminēt. Grāmatu apvākošanai arī var izmantot dāvanu saiņošanas papīru vai tapeti (apvākojumu lūgums nelīmēt pie grāmatas vāka).

·  Darbā ar grāmatu, izmantot grāmatzīmes.

·  Savlaicīgi un bez atgādinājuma salabot mācību grāmatām radušos bojājumus.

·  Grāmatās aizliegts izdarīt ierakstus un atzīmes ar tintes pildspalvu, flomasteri, korektoru, marķieri. Aizliegts locīt un plēst lapas vai kā citādi tās bojāt. Grāmatās nedrīkst glabāt pierakstu klades un burtnīcas.

·  Pirms nodot mācību grāmatas, tās jāsaved kārtībā. Nepieciešamības gadījumā jāsalīmē, kā arī jāizdzēš uzrakstītais (ja tomēr grāmatā ir veiktas kādas piezīmes).

·  Mācību gada beigās grāmatas nodod bibliotēkā.

Skolas bibliotekāre.

Rakstiet šeit...